86880 | Double Face Stripes, Terracotta Lime - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86880 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 3% POLYESTER, 27% COTTON, 54% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86880 | Double Face Stripes, Terracotta Lime - Schumacher Fabric
86880 | Double Face Stripes, Terracotta Lime - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86880 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 3% POLYESTER, 27% COTTON, 54% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Original: $234.50
-65%$234.50
$82.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86880 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 3% POLYESTER, 27% COTTON, 54% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
























