86881 | Double Face Stripes, Chartreuse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86881 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 54% VISCOSE, 3% POLYESTER, 27% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86881 | Double Face Stripes, Chartreuse - Schumacher Fabric
86881 | Double Face Stripes, Chartreuse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86881 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 54% VISCOSE, 3% POLYESTER, 27% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86881 |
| Pattern Name | Double Face Stripes |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% LINEN, 54% VISCOSE, 3% POLYESTER, 27% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
























