86900 | High Line, Metallic Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86900 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 9% WOOL, 70% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86900 | High Line, Metallic Brown - Schumacher Fabric
86900 | High Line, Metallic Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86900 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 9% WOOL, 70% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86900 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 9% WOOL, 70% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |


















