86902 | High Line, Cuivre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86902 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 70% POLYESTER, 21% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86902 | High Line, Cuivre - Schumacher Fabric
86902 | High Line, Cuivre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86902 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 70% POLYESTER, 21% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86902 |
| Pattern Name | High Line |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 56 3/4" (144CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 56 3/4" (144CM) |
| Vertical Repeat | 73" (185CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 70% POLYESTER, 21% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |


















