86970 | Tenue De Soiree, Sparkling Silver - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86970 |
| Pattern Name | Tenue De Soiree |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% POLYESTER, 47% COTTON, 6% VISCOSE, 4% LINEN, 4% POLYESTER COTTON, 4% OTHER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86970 | Tenue De Soiree, Sparkling Silver - Schumacher Fabric
86970 | Tenue De Soiree, Sparkling Silver - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86970 |
| Pattern Name | Tenue De Soiree |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% POLYESTER, 47% COTTON, 6% VISCOSE, 4% LINEN, 4% POLYESTER COTTON, 4% OTHER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86970 |
| Pattern Name | Tenue De Soiree |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% POLYESTER, 47% COTTON, 6% VISCOSE, 4% LINEN, 4% POLYESTER COTTON, 4% OTHER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
























