87001 | Pathway, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87001 |
| Pattern Name | Pathway |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 83% WOOL, 17% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




87001 | Pathway, Red - Schumacher Fabric
87001 | Pathway, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87001 |
| Pattern Name | Pathway |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 83% WOOL, 17% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87001 |
| Pattern Name | Pathway |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 83% WOOL, 17% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
























