87010 | Born For Water, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87010 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% WOOL, 26% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






87010 | Born For Water, Terracotta - Schumacher Fabric
87010 | Born For Water, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87010 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% WOOL, 26% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87010 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% WOOL, 26% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














