87012 | Born For Water, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87012 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 74% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






87012 | Born For Water, Neutral - Schumacher Fabric
87012 | Born For Water, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87012 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 74% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87012 |
| Pattern Name | Born For Water |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 74% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
























