87041 | Storm Pattern Tape, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87041 |
| Pattern Name | Storm Pattern Tape |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 2 7/8" (7CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 7/8" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87041 | Storm Pattern Tape, Green - Schumacher Trim
87041 | Storm Pattern Tape, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87041 |
| Pattern Name | Storm Pattern Tape |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 2 7/8" (7CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 7/8" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87041 |
| Pattern Name | Storm Pattern Tape |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 2 7/8" (7CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 7/8" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |























