87082 | Adams Damask, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87082 |
| Pattern Name | Adams Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 68% POLYESTER FR, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87082 | Adams Damask, Brown - Schumacher Fabric
87082 | Adams Damask, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87082 |
| Pattern Name | Adams Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 68% POLYESTER FR, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |
Original: $206.50
-65%$206.50
$72.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87082 |
| Pattern Name | Adams Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 68% POLYESTER FR, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |














