87095 | Kennedy Damask, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87095 |
| Pattern Name | Kennedy Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18 3/8" (47CM) |
| Vertical Repeat | 28 3/4" (73CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% TREVIRA CS, 55% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






87095 | Kennedy Damask, Brown - Schumacher Fabric
87095 | Kennedy Damask, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87095 |
| Pattern Name | Kennedy Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18 3/8" (47CM) |
| Vertical Repeat | 28 3/4" (73CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% TREVIRA CS, 55% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87095 |
| Pattern Name | Kennedy Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18 3/8" (47CM) |
| Vertical Repeat | 28 3/4" (73CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% TREVIRA CS, 55% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |














