87541 | Ewan'S Beasts, Wheat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87541 |
| Pattern Name | Ewan'S Beasts |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 52% Cotton |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




87541 | Ewan'S Beasts, Wheat - Schumacher Fabric
87541 | Ewan'S Beasts, Wheat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87541 |
| Pattern Name | Ewan'S Beasts |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 52% Cotton |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87541 |
| Pattern Name | Ewan'S Beasts |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 52% Cotton |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal Skin |
























