87634 | Leona Performance, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87634 |
| Pattern Name | Leona Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/8" (6CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED POLYESTER, 32% RAYON, 38% RECYCLED COTTON, 14% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Herringbone |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87634 | Leona Performance, Spice - Schumacher Fabric
87634 | Leona Performance, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87634 |
| Pattern Name | Leona Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/8" (6CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED POLYESTER, 32% RAYON, 38% RECYCLED COTTON, 14% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Herringbone |
Original: $147.00
-65%$147.00
$51.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87634 |
| Pattern Name | Leona Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/8" (6CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED POLYESTER, 32% RAYON, 38% RECYCLED COTTON, 14% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Herringbone |
























