87642 | Sabine Performance Stripe, Sepia - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87642 |
| Pattern Name | Sabine Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% RECYCLED COTTON, 86% POLYESTER, 4% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87642 | Sabine Performance Stripe, Sepia - Schumacher Fabric
87642 | Sabine Performance Stripe, Sepia - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87642 |
| Pattern Name | Sabine Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% RECYCLED COTTON, 86% POLYESTER, 4% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Original: $147.00
-65%$147.00
$51.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87642 |
| Pattern Name | Sabine Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% RECYCLED COTTON, 86% POLYESTER, 4% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














