87660 | Thatcher Performance, Mineral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87660 |
| Pattern Name | Thatcher Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% RECYCLED POLYESTER, 82% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Houndstooth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87660 | Thatcher Performance, Mineral - Schumacher Fabric
87660 | Thatcher Performance, Mineral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87660 |
| Pattern Name | Thatcher Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% RECYCLED POLYESTER, 82% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Houndstooth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87660 |
| Pattern Name | Thatcher Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/4" (6CM) |
| Vertical Repeat | 7" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% RECYCLED POLYESTER, 82% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Houndstooth |
























