87682 | Austen Performance Stripe, Ice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87682 |
| Pattern Name | Austen Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% RECYCLED COTTON, 47% POLYESTER, 16% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87682 | Austen Performance Stripe, Ice - Schumacher Fabric
87682 | Austen Performance Stripe, Ice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87682 |
| Pattern Name | Austen Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% RECYCLED COTTON, 47% POLYESTER, 16% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87682 |
| Pattern Name | Austen Performance Stripe |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% RECYCLED COTTON, 47% POLYESTER, 16% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
























