87990 | Kyrgyzstan Wool Silk, Oyster & Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87990 |
| Pattern Name | Kyrgyzstan Wool Silk |
| Collection | Ibu |
| Width | 48" (122CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Content | 50% SILK, 50% WOOL |
| Country of Origin | KYRGYZSTAN |
| Country of Finish | KYRGYZSTAN |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





87990 | Kyrgyzstan Wool Silk, Oyster & Natural - Schumacher Fabric
87990 | Kyrgyzstan Wool Silk, Oyster & Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87990 |
| Pattern Name | Kyrgyzstan Wool Silk |
| Collection | Ibu |
| Width | 48" (122CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Content | 50% SILK, 50% WOOL |
| Country of Origin | KYRGYZSTAN |
| Country of Finish | KYRGYZSTAN |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87990 |
| Pattern Name | Kyrgyzstan Wool Silk |
| Collection | Ibu |
| Width | 48" (122CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Content | 50% SILK, 50% WOOL |
| Country of Origin | KYRGYZSTAN |
| Country of Finish | KYRGYZSTAN |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
























