Am100158.519.0 | Es Cavalett, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100158.519.0 |
| Pattern Name | Es Cavalett |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 21.7" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 37%;COTTON - 30%;LINEN - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100158.519.0 | Es Cavalett, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100158.519.0 | Es Cavalett, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100158.519.0 |
| Pattern Name | Es Cavalett |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 21.7" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 37%;COTTON - 30%;LINEN - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100158.519.0 |
| Pattern Name | Es Cavalett |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 21.7" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 37%;COTTON - 30%;LINEN - 18%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |














