Am100453.819.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100453.819.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 32.5" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 75%;ACRYLIC - 25% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100453.819.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100453.819.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100453.819.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 32.5" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 75%;ACRYLIC - 25% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |
Original: $544.95
-65%$544.95
$190.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100453.819.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 32.5" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 75%;ACRYLIC - 25% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |












