Am100454.161.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100454.161.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.19" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;ACRYLIC - 23%;LINEN - 19% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100454.161.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100454.161.0 | Yurt, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100454.161.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.19" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;ACRYLIC - 23%;LINEN - 19% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |
Original: $508.73
-65%$508.73
$178.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100454.161.0 |
| Pattern Name | Yurt |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.19" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 58%;ACRYLIC - 23%;LINEN - 19% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Medallion |
| Notes | 0 |












