Am100456.161.0 | Fable, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100456.161.0 |
| Pattern Name | Fable |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 15.15" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;POLYESTER - 25%;LINEN - 20% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100456.161.0 | Fable, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100456.161.0 | Fable, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100456.161.0 |
| Pattern Name | Fable |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 15.15" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;POLYESTER - 25%;LINEN - 20% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Original: $297.68
-65%$297.68
$104.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100456.161.0 |
| Pattern Name | Fable |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 15.15" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;POLYESTER - 25%;LINEN - 20% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |


















