Am100457.195.0 | Forest, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100457.195.0 |
| Pattern Name | Forest |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 27.55" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 82%;ACRYLIC - 18% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100457.195.0 | Forest, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100457.195.0 | Forest, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100457.195.0 |
| Pattern Name | Forest |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 27.55" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 82%;ACRYLIC - 18% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100457.195.0 |
| Pattern Name | Forest |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 27.55" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 82%;ACRYLIC - 18% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |












