Am100458.16.0 | Rucksack, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100458.16.0 |
| Pattern Name | Rucksack |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 75%;LINEN - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100458.16.0 | Rucksack, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100458.16.0 | Rucksack, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100458.16.0 |
| Pattern Name | Rucksack |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 75%;LINEN - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100458.16.0 |
| Pattern Name | Rucksack |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 75%;LINEN - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












