Am100459.161.0 | Scout, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100459.161.0 |
| Pattern Name | Scout |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 49.6" |
| Vert. Repeat | 31.1" |
| Horz. Repeat | 12.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;LINEN - 21%;POLYESTER - 17% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100459.161.0 | Scout, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100459.161.0 | Scout, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100459.161.0 |
| Pattern Name | Scout |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 49.6" |
| Vert. Repeat | 31.1" |
| Horz. Repeat | 12.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;LINEN - 21%;POLYESTER - 17% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |
Original: $332.33
-65%$332.33
$116.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100459.161.0 |
| Pattern Name | Scout |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 49.6" |
| Vert. Repeat | 31.1" |
| Horz. Repeat | 12.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;LINEN - 21%;POLYESTER - 17% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Novelty |
| Notes | 0 |












