Am100461.1.0 | Shuttle, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100461.1.0 |
| Pattern Name | Shuttle |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 18%;ACRYLIC - 15%;RAYON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100461.1.0 | Shuttle, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100461.1.0 | Shuttle, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100461.1.0 |
| Pattern Name | Shuttle |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 18%;ACRYLIC - 15%;RAYON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Original: $163.80
-65%$163.80
$57.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100461.1.0 |
| Pattern Name | Shuttle |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 18%;ACRYLIC - 15%;RAYON - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












