Am100473.6.0 | Venetia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100473.6.0 |
| Pattern Name | Venetia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 52.36" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | MOHAIR - 40%;COTTON - 29%;VISCOSE - 24%;LINEN - 7% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100473.6.0 | Venetia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
Am100473.6.0 | Venetia, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100473.6.0 |
| Pattern Name | Venetia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 52.36" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | MOHAIR - 40%;COTTON - 29%;VISCOSE - 24%;LINEN - 7% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100473.6.0 |
| Pattern Name | Venetia |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 52.36" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | MOHAIR - 40%;COTTON - 29%;VISCOSE - 24%;LINEN - 7% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |














