Am100478.319.0 | Isthmus, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100478.319.0 |
| Pattern Name | Isthmus |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 25%;LINEN - 21%;COTTON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100478.319.0 | Isthmus, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
Am100478.319.0 | Isthmus, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100478.319.0 |
| Pattern Name | Isthmus |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 25%;LINEN - 21%;COTTON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $242.55
-65%$242.55
$84.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100478.319.0 |
| Pattern Name | Isthmus |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 25%;LINEN - 21%;COTTON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












