Am100479.412.0 | Nineveh, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100479.412.0 |
| Pattern Name | Nineveh |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 47" |
| Horz. Repeat | 52.51" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100479.412.0 | Nineveh, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
Am100479.412.0 | Nineveh, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100479.412.0 |
| Pattern Name | Nineveh |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 47" |
| Horz. Repeat | 52.51" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $283.50
-65%$283.50
$99.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100479.412.0 |
| Pattern Name | Nineveh |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 47" |
| Horz. Repeat | 52.51" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












