Am100486.73.0 | Santorini, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100486.73.0 |
| Pattern Name | Santorini |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55.1" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100486.73.0 | Santorini, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100486.73.0 | Santorini, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100486.73.0 |
| Pattern Name | Santorini |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55.1" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100486.73.0 |
| Pattern Name | Santorini |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55.1" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 15%;VISCOSE - 15%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












