Am100493.412.0 | Coast, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100493.412.0 |
| Pattern Name | Coast |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100493.412.0 | Coast, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
Am100493.412.0 | Coast, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100493.412.0 |
| Pattern Name | Coast |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100493.412.0 |
| Pattern Name | Coast |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |












