Am100496.4.0 | Tote, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100496.4.0 |
| Pattern Name | Tote |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.95" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100496.4.0 | Tote, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
Am100496.4.0 | Tote, Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100496.4.0 |
| Pattern Name | Tote |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.95" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100496.4.0 |
| Pattern Name | Tote |
| Collection | Andrew Martin Capri Indoor/Outdoor |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 2.95" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE & WASHABLE |












