Bfc-3717.166.0 | Mayfield, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3717.166.0 |
| Pattern Name | Mayfield |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 19.75" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;LINEN - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bfc-3717.166.0 | Mayfield, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
Bfc-3717.166.0 | Mayfield, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3717.166.0 |
| Pattern Name | Mayfield |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 19.75" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;LINEN - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3717.166.0 |
| Pattern Name | Mayfield |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 19.75" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;LINEN - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Floral |














