Br-79272.000.0 | Bengali Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79272.000.0 |
| Pattern Name | Bengali Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 20" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Br-79272.000.0 | Bengali Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
Br-79272.000.0 | Bengali Linen Print - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79272.000.0 |
| Pattern Name | Bengali Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 20" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79272.000.0 |
| Pattern Name | Bengali Linen Print |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 20" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |


















