Br-79355.195.0 | Fabriano Cotton And Linen Print, Cevennes - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.195.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | Cevennes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Br-79355.195.0 | Fabriano Cotton And Linen Print, Cevennes - Brunschwig & Fils Fabric
Br-79355.195.0 | Fabriano Cotton And Linen Print, Cevennes - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.195.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | Cevennes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79355.195.0 |
| Pattern Name | Fabriano Cotton And Linen Print |
| Collection | Cevennes |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 36.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |


















