Cocuyo.24.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.24.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cocuyo.24.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
Cocuyo.24.0 | Cocuyo, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.24.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | COCUYO.24.0 |
| Pattern Name | Cocuyo |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 14.25" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |














