Dg-10342.008.0 | Bark, Tobacco - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10342.008.0 |
| Pattern Name | Bark |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 49" |
| Vert. Repeat | 15.6" |
| Horz. Repeat | 9.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN RAYON - 59%;LINEN - 41% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY;HAND EMBROIDERED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dg-10342.008.0 | Bark, Tobacco - Donghia Fabric
Dg-10342.008.0 | Bark, Tobacco - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10342.008.0 |
| Pattern Name | Bark |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 49" |
| Vert. Repeat | 15.6" |
| Horz. Repeat | 9.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN RAYON - 59%;LINEN - 41% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY;HAND EMBROIDERED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10342.008.0 |
| Pattern Name | Bark |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 49" |
| Vert. Repeat | 15.6" |
| Horz. Repeat | 9.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN RAYON - 59%;LINEN - 41% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY;HAND EMBROIDERED |














