F1738/05.Cac.0 | Roseraie, Secret Garden - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1738/05.CAC.0 |
| Pattern Name | Roseraie |
| Collection | Secret Garden |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 53.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 90%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1738/05.Cac.0 | Roseraie, Secret Garden - Clarke And Clarke Fabric
F1738/05.Cac.0 | Roseraie, Secret Garden - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1738/05.CAC.0 |
| Pattern Name | Roseraie |
| Collection | Secret Garden |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 53.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 90%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1738/05.CAC.0 |
| Pattern Name | Roseraie |
| Collection | Secret Garden |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 53.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 90%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |


















