F1740/06.Cac.0 | Acanthus Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1740/06.CAC.0 |
| Pattern Name | Acanthus Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;POLYESTER - 37% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1740/06.Cac.0 | Acanthus Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
F1740/06.Cac.0 | Acanthus Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1740/06.CAC.0 |
| Pattern Name | Acanthus Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;POLYESTER - 37% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1740/06.CAC.0 |
| Pattern Name | Acanthus Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;POLYESTER - 37% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Botanical |


















