F1744/04.Cac.0 | Mallow Weave, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1744/04.CAC.0 |
| Pattern Name | Mallow Weave |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 49%;COTTON - 45%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1744/04.Cac.0 | Mallow Weave, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
F1744/04.Cac.0 | Mallow Weave, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1744/04.CAC.0 |
| Pattern Name | Mallow Weave |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 49%;COTTON - 45%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1744/04.CAC.0 |
| Pattern Name | Mallow Weave |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 49%;COTTON - 45%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |


















