F1747/03.Cac.0 | Willow Boughs Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1747/03.CAC.0 |
| Pattern Name | Willow Boughs Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Sage |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1747/03.Cac.0 | Willow Boughs Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
F1747/03.Cac.0 | Willow Boughs Jacquard, William Morris Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1747/03.CAC.0 |
| Pattern Name | Willow Boughs Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Sage |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1747/03.CAC.0 |
| Pattern Name | Willow Boughs Jacquard |
| Collection | William Morris Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Sage |
| Theme | Botanical |


















