Gwf-3831.166.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.166.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwf-3831.166.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
Gwf-3831.166.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.166.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.166.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |














