Lz-30437.06.0 | Casandra, Lizzo Epic - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30437.06.0 |
| Pattern Name | Casandra |
| Collection | Lizzo Epic |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 93%;POLYACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30437.06.0 | Casandra, Lizzo Epic - Kravet Couture Fabric
Lz-30437.06.0 | Casandra, Lizzo Epic - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30437.06.0 |
| Pattern Name | Casandra |
| Collection | Lizzo Epic |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 93%;POLYACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30437.06.0 |
| Pattern Name | Casandra |
| Collection | Lizzo Epic |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 93%;POLYACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |












