Lz-30439.08.0 | Tabriz, Lizzo Tabriz - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30439.08.0 |
| Pattern Name | Tabriz |
| Collection | Lizzo Tabriz |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | JUTE - 40%;HEMP - 35%;COTTON - 12%;VISCOSE - 10%;POLYAMIDE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30439.08.0 | Tabriz, Lizzo Tabriz - Kravet Couture Fabric
Lz-30439.08.0 | Tabriz, Lizzo Tabriz - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30439.08.0 |
| Pattern Name | Tabriz |
| Collection | Lizzo Tabriz |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | JUTE - 40%;HEMP - 35%;COTTON - 12%;VISCOSE - 10%;POLYAMIDE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $365.40
-65%$365.40
$127.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30439.08.0 |
| Pattern Name | Tabriz |
| Collection | Lizzo Tabriz |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | JUTE - 40%;HEMP - 35%;COTTON - 12%;VISCOSE - 10%;POLYAMIDE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












