S7445 Ivy | Botanical, Green - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7445 Ivy |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 NFPA 260 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 70% Cotton, 30% Rayon) |
| Theme | Botanical |
| Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7445 Ivy | Botanical, Green - Greenhouse Fabric
S7445 Ivy | Botanical, Green - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7445 Ivy |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 NFPA 260 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 70% Cotton, 30% Rayon) |
| Theme | Botanical |
| Color | Green |
Original: $128.00
-65%$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7445 Ivy |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 NFPA 260 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 70% Cotton, 30% Rayon) |
| Theme | Botanical |
| Color | Green |


















