Sc166380001 | Lanai | Outdoor, Lagoon - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166380001 |
| Pattern Name | Lanai | Outdoor |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 26.5" |
| Pattern Repeat Width | 17.75" |
| FIBER CONTENT | 100% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc166380001 | Lanai | Outdoor, Lagoon - Scalamandre Fabric
Sc166380001 | Lanai | Outdoor, Lagoon - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166380001 |
| Pattern Name | Lanai | Outdoor |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 26.5" |
| Pattern Repeat Width | 17.75" |
| FIBER CONTENT | 100% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166380001 |
| Pattern Name | Lanai | Outdoor |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 26.5" |
| Pattern Repeat Width | 17.75" |
| FIBER CONTENT | 100% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |


















