Si25851 | Signature Textures 3, Washed Ramie Oyster - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25851 |
| Pattern Name | Washed Ramie Oyster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Faux Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si25851 | Signature Textures 3, Washed Ramie Oyster - York Wallpaper
Si25851 | Signature Textures 3, Washed Ramie Oyster - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25851 |
| Pattern Name | Washed Ramie Oyster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Faux Grasscloth |
Original: $153.00
-65%$153.00
$53.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25851 |
| Pattern Name | Washed Ramie Oyster |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Faux Grasscloth |
















