Si25874 | Signature Textures 3, Lotus Silk Sea Foam - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25874 |
| Pattern Name | Lotus Silk Sea Foam |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si25874 | Signature Textures 3, Lotus Silk Sea Foam - York Wallpaper
Si25874 | Signature Textures 3, Lotus Silk Sea Foam - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25874 |
| Pattern Name | Lotus Silk Sea Foam |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25874 |
| Pattern Name | Lotus Silk Sea Foam |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 25.3" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |












