Si50612 | Signature Textures 3, Della Palm Dark Taupe - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50612 |
| Pattern Name | Della Palm Dark Taupe |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si50612 | Signature Textures 3, Della Palm Dark Taupe - York Wallpaper
Si50612 | Signature Textures 3, Della Palm Dark Taupe - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50612 |
| Pattern Name | Della Palm Dark Taupe |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50612 |
| Pattern Name | Della Palm Dark Taupe |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |
















