T34018 | Kissimmee, Whiskey - Thibaut Wallpaper
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34018 |
| Pattern Name | Kissimmee |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34018 | Kissimmee, Whiskey - Thibaut Wallpaper
T34018 | Kissimmee, Whiskey - Thibaut Wallpaper
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34018 |
| Pattern Name | Kissimmee |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34018 |
| Pattern Name | Kissimmee |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
















