W4265-30 | Marked Wp, White Modern - Kravet Couture Wallpaper - W4265.30.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4265.30.0 |
| Pattern Name | Marked Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 46%;MINERAL FILLERS - 23%;BINDER - 20%;POLYESTER - 10%;OTHER - 1% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Modern |
| Notes | COORDINATING FABRIC:MARKED;LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4265-30 | Marked Wp, White Modern - Kravet Couture Wallpaper - W4265.30.0
W4265-30 | Marked Wp, White Modern - Kravet Couture Wallpaper - W4265.30.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4265.30.0 |
| Pattern Name | Marked Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 46%;MINERAL FILLERS - 23%;BINDER - 20%;POLYESTER - 10%;OTHER - 1% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Modern |
| Notes | COORDINATING FABRIC:MARKED;LINER RECOMMENDED |
Original: $803.25
-65%$803.25
$281.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4265.30.0 |
| Pattern Name | Marked Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 46%;MINERAL FILLERS - 23%;BINDER - 20%;POLYESTER - 10%;OTHER - 1% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Modern |
| Notes | COORDINATING FABRIC:MARKED;LINER RECOMMENDED |












